כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

פציעות בעבודה הן תופעה נפוצה שעלולה להתרחש בכל מקום עבודה, בין אם במפעל, בבניין משרדים או באתר בנייה. למרבה הצער, חלק מהפציעות קשות ועלולות להשפיע על חייהם של העובדים לתקופה ארוכה. לפיכך, חשוב להבין כיצד לפעול במקרה של פציעה בעבודה – הן לשם הבריאות והבטיחות של העובד הפצוע והן כדי להגן על זכויותיו החוקיות.

מה לעשות במקרה של פציעה בעבודה

  1. קבלת טיפול רפואי מיידי
  2. דיווח למעסיק על הפציעה
  3. תיעוד האירוע ואיסוף ראיות
  4. הגשת תביעת פגיעה בעבודה
  5. בחינת האפשרות לקבלת פיצויים נוספים

קבלת טיפול רפואי מיידי הדבר החשוב ביותר במקרה של פציעה בעבודה הוא לקבל טיפול רפואי מיידי. פציעות עלולות להחמיר אם אינן מטופלות כראוי, ולכן חשוב לפנות לעזרה רפואית ללא דיחוי. במידת הצורך, יש לקרוא לפינוי באמבולנס לבית החולים הקרוב.

דיווח למעסיק על הפציעה לאחר קבלת טיפול רפואי ראשוני, חשוב לדווח למעסיק על הפציעה ללא דיחוי. המעסיק נדרש לתעד את האירוע ולהעביר את הדיווח לביטוח הלאומי. על העובד להמציא אישורים רפואיים המתעדים את הפציעה.

תיעוד האירוע ואיסוף ראיות
לצורך הגשת תביעת פגיעה בעבודה וקבלת הפיצויים המגיעים לך, חשוב לתעד את האירוע ולאסוף ראיות. כדאי לצלם את מקום האירוע, את הפציעה ואת הנסיבות שהובילו אליה. כמו כן, רצוי לרשום עדויות של עובדים אחרים שנכחו במקום.

הגשת תביעת פגיעה בעבודה לאחר קבלת טיפול רפואי ראשוני ותיעוד האירוע, ניתן להגיש תביעת פגיעה בעבודה לביטוח הלאומי. התביעה מזכה את העובד בגמלת דמי פגיעה, אשר מכסה את אובדן ההכנסה עקב הפציעה. הביטוח הלאומי מעניק גמלה זו לאחר קבלת דיווח מהמעסיק והצגת מסמכים רפואיים.

עובד בעבודה - פציעה בעבודה

בחינת האפשרות לקבלת פיצויים נוספים במקרים מסוימים, עובד שנפצע בעבודה עשוי להיות זכאי לפיצויים נוספים מעבר לגמלת דמי הפגיעה. לדוגמה, אם הפציעה נגרמה עקב רשלנות של המעסיק, ניתן לתבוע פיצויים נזיקיים בבית המשפט. כמו כן, עובדים המבוטחים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות עשויים להיות זכאים לקבלת פיצוי נוסף מחברת הביטוח.

סיכום פציעות בעבודה הן אירוע לא נעים, אך במידה ופעלתם נכון, ניתן למזער את הנזקים הרפואיים והכלכליים. חשוב לדאוג לקבלת טיפול רפואי מיידי, לתעד את האירוע היטב ולדווח עליו למעסיק ולביטוח הלאומי. בנוסף, רצוי לבחון את האפשרות לקבלת פיצויים נוספים. על ידי פעולה נכונה, תוכלו לשמור על זכויותיכם ולהגן על עצמכם במקרה של פציעה בעבודה.

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן