כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

שאלות ותשובות

התשובה היא חד משמעית – כן! – על פי החוק- כל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי – בלי קשר לשאלת האשם. זאת כיוון שמדובר בחוק סוציאלי שמטרתו לעזור לכל מי שנפגע.

על פי החוק – ועל מנת שנפגעי תאונות דרכים לא יהיו מוטרדים בשאלה "מי אשם" – כל נפגע תובע את ביטוח החובה של הרכב בו נהג/ הוסע.

בהחלט כן!, על פי החוק די בהוכחה כי "נפגעת" בתאונה – כדי שתהיה זכאי לפיצוי – על הכאב והסבל שנגרמו לך. גובה הפיצוי נקבע בהתאם לחומרת הפגיעה.

אכן כן! על פי החוק – גם כניסה אל הרכב (במקרה שלך – רכבת) או ירידה ממנו – נחשבים כשימוש ברכב אשר מזכה בפיצויי.

בלימת רכב (כמו גם רכבת או אוטובוס) הינה חלק מהסיכונים הטמונים בנהיגה ומהווה 'תאונת דרכים' אשר מזכה את מי שנפגע בפיצויים! את תביעת הפיצויים נגיש כנגד נהג האוטובוס וחברת הביטוח אשר בטחה אותו.

גם למקרים בהם לכאורה אין את מי לתבוע – נתן החוק פתרון – אם נפגעת על ידי רכב שברח, או שנהגו נהג ללא רשיון נהיגה או ללא ביטוח – אתה זכאי לקבל פיצויים – באופן מלא – התביעה תוגש כנגד "קרנית" שהינה גוף שהוקם ע"י המדינה ומטרתו לפצות את כל אלו שנפגעו אך אין להם את מי לתבוע – זאת על לא עוול בכפם.
ונזכיר – לעובדה שאתה אשם בתאונה אין כל משמעות.

אופניים – גם חשמליים – אינם מוגדרים בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון כ'רכב מנועי' – בהתאם, דינו של רוכב אופניים אשר נפגע בתאונה עם רכב – כדין הולך רגל. רוכב האופניים זכאי לתבוע את ביטוח החובה של הרכב הפוגע בגין פגיעותיו בתאונה.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נותן מענה למקרים כמו שלך – את זכאית לקבל תשלום "על החשבון" כבר כעת ומבלי להמתין חודשים ארוכים עד לסיום הדיון בתביעתך. פיצוי זה נקרא "תשלום תכוף".

בוודאי. אם התאונה הינה גם תאונת דרכים – תוכלי לתבוע את ביטוח החובה על נזקי הגוף שנגרמו לך. אם התאונה ארעה עקב התרשלות של המעביד או כל גורם אחר – תוכלי לתבוע אף בתביעת נזיקין.

נוכל לבדוק עבורך האם הנך מבוטחת בביטוח סיעוד – הרבה מאיתנו משלמים עבור ביטוח סיעוד במסגרת התשלומים לקופת החולים – אך איננו מודעים לעובדה ובהגיע יום הדין – איננו דורשים המגיע לנו על פי הפוליסה!!

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן