כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

כל מה שחשוב על תביעות נזיקין

תביעות נזיקין הן הגדרה כוללת לכל סוגי התביעות המוגשות בגין נזקי רכוש ו/או נזקי גוף, כאשר תחום דיני נזיקין מהווה חלק מהמשפט האזרחי...

תביעות נזיקין הן הגדרה כוללת לכל סוגי התביעות המוגשות בגין נזקי רכוש ו/או נזקי גוף, כאשר תחום דיני נזיקין מהווה חלק מהמשפט האזרחי והם עוסקים בחיובים לא רצויים אשר נגרמו בעקבות נזק לאדם, בין בגופו ובין רכוש, ובגין אותו נזק, מבקש התובע קבלת פיצוי מהגורם המזיק. חשוב לציין שהמורכבות המשפטית הנלוות לתחום דיני נזיקין בכלל ותביעות נזיקין בפרט, מחייבת אתכם לשכירת שירותיו של עו"ד נזיקין תל אביב או כל עיר מגורים אחרת בישראל.

מה הם ההליכים המשפטיים במקרים של תביעות נזיקין?

כפי שציינו לעיל, תביעות נזיקין הן הגדרה לכל סוגי התביעות המוגשות בגין נזקי רכוש ו/או גוף, כאשר ישנם מקרים רבים ביגנם עשוי להיגרם נזק לתובע החל מתאונות שונות כגון: תאונות דרכים ותאונות עבודה, דרך מקרים של רשלנות רפואית ועד למקרים של תקיפה. כמו כן, ישנן תביעות נזיקין כנגד המוסד לביטוח לאומי, תביעות נזיקין כנד חברות הביטוח השונות ותביעות נזיקין בגין נזקים שנגרמו בעילת עוולת לשון הרע, גניבת עין ומטרד (רעש, זיהום אוויר וכו).

מכיוון שתביעות נזיקין מתייחסות למגוון רחב של מצבים ומקרים בגינם נגרם נזקי גוף/רכוש לתובע, קיימים היבטים משפטיים ייחודיים לכל תביעה ותביעה, כך לדוגמא בתביעות נזיקין שעניינן נזקי גוף בהן קיימת טענה לנכות רפואית קבועה ו/או טענה לאובדן כושר עבודה זמני או לצמיתות, קיים הכרח בהגשת חוות דעת רפואית על ידי מומחה רפואי בכיר. בהתאם לכך, בתביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית לצורך העניין, קיים הכרח בצירוף חוות דעת רפואית המתייחסת לפרטי הרשלנות ואילו בתביעות נזיקין בגין תאונות עבודה, קיים הכרח בצירוף חוות דעת מומחה לבטיחות ו/או מהנדס הנדרש לציין את תרפטי המפגע אשר הוביל להתרחשות התאונה ולנזק שנגרם לתובע.

תביעות לשון הרע והוצאת דיבה

תביעות בעוולת לשון הרע והוצאות דיבה מהוות חלק בלתי נפרד מתחום דיני הנזקין, ובשנים האחרונות, מוגשות יותר ויותר תביעות נזיקין בגין שמיינג וכדומה ברשתות החברתיות. יחד עם זאת חשוב לציין שההבדל המרכזי בין תביעת ניזקין בטענת לשון הרע לבין תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית העניין, בא לידי ביטוי בעובדה שהתובע אינו נדרש להוכחת נזק על מנת לקבל את הפיצוי הכפסי אותו הוא תובע, וזאת בהתאם לעיקרון "פיצוי ללא הוכחת נזק" הקבוע בחוק לשון הרע.

תביעות רשלנות רפואית

עו"ד נזיקין תל אביב או כל עיר מגורים אחרת, יסייע לכם גם במקרים של תביעות נזיקין בגין רשלנות רפואית. במקרים אלו חשוב לציין שתחום הרשלנות הרפואית כולל בתוכו מגוון רחב של תחומי התמחות שונים, מרשלנות רפואית בניתוח, דרך רשלנות רפואית באבחון מחלות ועד לרשלנות רפואית בתחום טיפולי האתסטיקה. במקרים של תביעות רשלנות רפואית, התובע נדרש לוהכיח כי הטיפול הרפואי אותו הוא קיבל חרג מהנורמה הנדרשת.

תאונות דרכים

אחד מסוגי התביעות הנפוצות ביותר בתחום דיני נזיקין מתייחס לתאונות דרכים, כאשר מרבית התביעות מופנות כנגד חברות הביטוח. תביעות נזיקין במקרים אלו מומלץ שינוהלו על ידי עורך דין תאונות דרכים המתמחה בתחום דיני נזיקין וזאת על מנת להגן על מלוא זכויותיו של התובע כפי שהן מופיעות בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

תאונות עבודה

סוג נוסף של תביעות נזיקין כולל בתוכו תביעות בגין תאונות עבודה בהן קיים הכרח בהכוחות רשלנות מצד המעסיק בכל הנוגע לנסיבות התרחשות התאונה  וזאת בהתאם לפקודת הנזיקין. חשוב לציין שבמקרים אלו, עומדת לרשות התבוע האפשרות לתבוע גם את המעסיק באופן ישיר וגם את החברה המבטחת את מקום העבודה.

חשיבותו של עורך דין נזיקין בתביעות נזיקין מכל סוג

כפי שכבר הבנתם, תחום דיני הנזיקין הוא תחום משפטי מורכב ומסועף הכולל בתוכו התייחסות למגוון רחב חוקים המונהגים בחוק הישראלי, מחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, דרך חוק איסור לשון הרע ועד לחוק עוולות מסחריות וחוקים נוספים הנכללים בתחום דיני הנזיקין. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לשכירת שירותיו של עו"ד נזיקין תל אביב או כל עיר אחרת המתמחה בכל תחומי הנזיקין האפשריים ששירותיו המשפטיים מוצעים לכם תחת מעטפת שירות משפטית במסגרתה תוכלו לבחון את כל סיכוי קבלת תביעכתם כבר בשלב גיבוש התביעה וקביעת סכום הפיצוי.

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן