כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

מתי תדרשו לשירותיו של ע"וד נזקי גוף?

תביעת בגין נזקי גוף מהוות חלק בלתי נפרד מתחום תביעות הנזיקין, כאשר ההגדרה המשפטיות לנזקי גוף מתייחסת גם לנזקים גופניים...

תביעת בגין נזקי גוף מהוות חלק בלתי נפרד מתחום תביעות הנזיקין, כאשר ההגדרה המשפטיות לנזקי גוף מתייחסת גם לנזקים גופניים שהם פועל יוצא של פגיעה פיזית כזו או אחרת וגם לנזקים נפשיים שנגרמו לתובע כתוצאה מתאונה או כל אירוע מזיק אחר אותו הוא חווה. לנוכח ריבוי המצבים והסיכונים העשויים לגרום לנזקים גופניים, קיימת חשיבות רבה בשכירת שירותיו של עו"ד נזקי גוף מומחה לדיני נזיקין לצורך ניהול תביעות נזיקין שעניין פגיעות ונזקי גוף.

באיזה מצבים קיים הכרח בשירותיו המשפטיים של עורך דין לנזקי גוף?

שכירת שירותיו המשפטיים – מצקועיים של עו"ד נזקי גוף בעל התמחות בתחום דיני הנזיקין, מומלצת לכל אחד ואחת מבינכם בכל אחד מהמצבים הבאים:

  • בכל המקרים בהם הפגיעה הגופנית הובילה לנכות זמנית או קבועה
  • בכל המקרים בהם נגרם לכם נזק גופני קל או חמור כתוצאה מתאונה אישית, תאונת דרכם, תאונת עבודה או כל מפגע סביבתי/בריאותי כזה או אחר
  • בכל המקרים בהם נדרשתם לקבלת טיפול רפואי מתמשך כתוצאה ממעורבותכם בתאונה כזו או אחרת
  • בכל המקרים בהם נפגעתם בתאונת דרכים רבת משתתפים ו/או בתאונת דרכים בה לא ברור מי אשם
  • בכל אותם מקרים בהם חברת הביטוח מערימה עליכם קשיים בכל הנוגע למימוש זכואתכם לקבלת פיצוי כספי בגין נזק גופני שנגרם לכם

ובמקרים נוספים בהם קיימת עילה להגשת תביעת נזיקין שעניינה נזקי גוף.

הגשת תביעה בגין  נזקי גוף – מה חשוב לדעת?

כאשר מגישים תביעת בגין נזקי גוף, חשוב להתייחס למספר גורמים העשויים להשפיע במידה ניכרת על סיכויי התביעה, וביניהם: נסיבות הפציעה/פגיעה, האופן בו נפגעתם, חומרת הפציעה, אופי וסוג הטיפול הרפואי לו נדרשתם לאחר הפגיעה, מרכיבי הפיצויים הנכללים בכתב התביעה (ישנם מספר סוגי פיצויים כספיים), זהותו של הגוף הנתבע, אחריות הנתבע לנזק שנגרם לכם, איכות וכמות הראיות משני צידי התביעה וגורמים נוספים העשויים להשפיע גם על גבוה הפיצוי אותו תדרשו בכתב התביעה וגם על סיכויי התביעה אל מול הגורם האחראי לפצות אתכם על הנזק שנגרם לכם.

היקף הגורמים המשפיעים במידה כזו או אחרת על כל תביעת נזיקין שעניינה נזקי גוף, מחייבת אתכם לשכור את שירותיו של עו"ד נזקי גוף בעל התמחות וניסיון מוכח בכל הנוגע לטיפול בתביעות של נזקי גוף, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם מיצוי של מלוא הזכויות והפיצויים המגיעים לכם מתוקף החוקים השונים בתחום דיני נזיקין.

את מי תובעים?

בכל תביעת נזיקין שעניינה נזקי גוף, עומדות על הפרק שתי סוגיות מרכזיות, האחת, מתמקדת בזהות הנתבע והשנייה עוסקת באומדן הנזק שנגרם לכם. שאלת האחריות לגבי אירוע התאונה בגינו נפגעתם קשורה לאופי וסוג התאונה, כאשר במקרים מסוימים ניתן להגיש את התביעה כנגד מספר גופים שונים הכוללים בין היתר את חברת הביטוח הרלוונטית, המוסד לביטוח לאומי, הרשות המקומית האחראית למפגע הסביבתי שגרם לפציעתם וכדומה. במקרים בהם מדובר בנזקי גוף כתוצאה ממעורבותכם בתאונת דרכים, חבות הפיצוי מוטלת על חברת הביטוח של הרכב הפוגע וזאת ללא קשר לזהותו של האשם בתאונה. חשוב לציין שגם במקרים בהם מדובר בתאונת "פגע וברח" ו/או במקרים בהם הרכב הפוגע אינו מבוטח, עומדת לרשותכם האפשרות להגשת תביעה בגין נזקי גוף לנפגעי תאונות דרכים באמצעות "קרנית – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים".

שאלת זהות הנתבע עשויה להיות מורכבת יותר במקרים בהם הפגיעה נוצרה בכתוצאה מרשלנות של גורם שלישי או במקרים בהם ישנם מספר גורמים האחראים לרשלנות אשר הובילה לפגיעה. במקרים אלו, שירותיו של עו"ד נזקי גוף בעל ניסיון מוכח בתחום תביעות נזיקין, נועדו בין היתר לצרכי בירור מעמיק של זהות הנתבע בהתאם לנסיבות התאונה.

בחירת עורך דין נזיקין

המורכבות הנלווית לתביעות נזיקין שעניינן נזקי גוף והקשיים אותם מערימים חברות הביטוח על ציבור התובעים, מחייבת אתכם לשכור את את שירותיו של עו"ד נזקי גוף בעל התמחות בתחום דיני נזיקין וניסיון מוכח בניהול תביעות שעניינן נזקי גוף, כאשר הבחירה בזהותו של עורך דין כזה או אחר מומלץ שתעשה בהתאם להיקף התביעות אותן הוא ניהל בתחום זה, התקדימים המשפטיים החתומים על שמו בנושא והשירות והיחס האישי המוענק לכם.

 

קראו גם על: משרד עו"ד תאונות דרכים

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן