כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

מה חשוב לדעת על שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים?

שכירת שירותיו של עורך דין תאונות דרכים מומלצת לכל אחד ואחת מביניכם הנדרשים להגשת תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח בגין נזקי גוף...

שכירת שירותיו של עורך דין תאונות דרכים מומלצת לכל אחד ואחת מביניכם הנדרשים להגשת תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח בגין נזקי גוף שנגרמו לו כתוצאה ממעורבותו בתאונת דרכים. שירותיו המשפטיים של עו"ד תאונות דרכים במקרים אלו, נועדו למיצוי זכויותיהם של נפגעי תאונות דרכים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (התשל"ה 1975) הידוע גם בשם: פלת"ד.

שירותי עו"ד לנפגעי תאונות דרכים

היוועצות מוקדמת ככל האפשר עם עורך דין תאונות דרכים תאפשר גם לכם לבחון את נסיבות התאונה ולקבוע את סכום הפיצויים הנדרש על ידיכם במסגרת הגשת כתב התביעה כנגד החברה המבטחת הרלוונטית. שירותי עו"ד לנפגעי תאונות דרכים, מלווים אתכם למעשה לאורך כל שלבי התביעה, משלב ההיועצות המוקדמת ועד לקבלת סכום הפיצויים, תוך בחינת מרכיבי הפיצויים השונים הנכללים בכתב התביעה וניהול התביעה אל מול הגוף הנתבע.

מרכיב הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (התשל"ה 1975), קובע למעשה כי כל אדם אשר נגרמו לו נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים בה הוא היה מעורב, זכאי לקבלת פיצוי כספי בהתאם למידת הנזק וחומרת הפציעה. בחוק זה, מופיעים מספר סעיפים שכל אחד מהם מהווה מרכיב נפרד בתביעת הפיצויים, כאשר מרכיבי הפיצוי הכספי כוללים:

  • פיצוי כספי תחת סעיף קבלת טיפול רפואי
  • פיצוי כספי תחת סעיף סיעוד ועזרת הזולת
  • פיצוי כספי תחת סעיף אובדן כושר עבודה
  • פיצוי כספי תחת סעיף כאב וסבל

מרכיבי פיצוי אלו, נבדקים על ידי עורך דין תאונות דרכים במסגרת הגשת כתב התביעה בהתאם לחומרת הפציעה ובמידת הצורך הם משוקללים לכדי הערכת גובה הפיצויי הנדרש בכתב התביעה. חשוב לציין שלא כל נפגע תאונות דרכים יהא זכאי לקבלת פיצוי כספי בהתאם לכל אחד מהסעיפים הנ"ל, ולכן, בחינת הדברים על ידי עורך דין בעל ניסיון מעשי בתחום, תסייע לכם להגן על מלוא הזכויות העומדות לרשותכם מתוקף הזכות לפיצויים בחוק ה-פלת"ד.

ומה בנוגע לשכר טרחת עו"ד תאונות דרכים?

חוק ה-פלת"ד, מסדיר בתוכו את כל ההיבטים הנלווים למימוש זכותכם לקבלת פיצוי כספי בגין נזק גופני במקרים בהם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, לרבות, נושא שכר טרחת עורך הדין שאת שירותיו שכרתם לצורך ניהול התביעה אל מול החברה המבטחת. על פי החוק, שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים ישולם רק במקרים בהם קיבלתם בפועל את תשלום הפיצויי, כאשר גובה התשלום הוא אחוז כזה או אחר מגובה הפיצויים אשר יתקבלו בפועל.

לפיכך, בעת היוועצות עם עו"ד תאונות דרכים, חשוב לסכם מולו את גובה התשלום אשר יוענק לו עם קבלת הפיצויים וזאת בהתאם לגובה הפיצויים הנדרשים בכתב התביעה.

בחירת משרד עורכי דין תאונות דרכים – כיצד?

בחירה במשרד עורכי דין כזה או אחר לצורך טיפול מקצועי וענייני בתיק התביעה שלכם לקבלת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, חשוב שתעשה בהתאם לניסיון המשפטי – מקצועי של המשרד בכל הנוגע לטיפול בתביעות פיצויים בגין נזקי גוף בכלל ובגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים בפרט. מעבר לכך, חשוב להתייחס גם לניסיון המקצועי משפטי של המשרד בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים ולרמת השירות המוענקת לכם כבר בפגיעת הייעוץ הראשונית. במידה ואתם מזהים כי מדובר במשרד עורכי דין בו לא תוכלו להבטיח לעצמכם יחס ושירות אישי לאורך כל שלבי הגשת התביעה וניהולה, אנו ממליצים לכם לפנות לשירותיו של עורך דין תאונות דרכים אחר בו מובטחת לכם רמת שירות ויחס אישי. כמו כן, חשוב להתייחס לנושא גובה שכר טרחת עו"ד הנגבה על ידי משרד עו"ד תאונות דרכים בהתאם לאחוז כזה או אחר מסכום תביעת הפיצויים, כאשר מספר האחוזים נקבע ברוב המקרים בהתאם לגובה סכום התביעה, כאשר בסכומי תביעה גבוהים האחוז הוא נמוך באופן יחסי ובמקרים בהם מדובר בסכומי תביעה נמוכים יותר, מספר האחוזים הוא גבוה בדרך כלל.

מתי מומלץ לפנות לשירותיו של עו"ד תאונות דרכים?

פניה לשירותיו של עורך דין לענייני תביעת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מומלץ שתעשה במועד סמוך ככל האפשר למועד התאונה וזאת על מנת לבחון את כל ההיבטים הנלווים להגשת כתב התביעה, לרבות, איסוף מסמכים רפואיים וכדומה.

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן