כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

ייצוג משפטי ושירותי עו"ד נזיקין בתל אביב

דיני נזיקין המשתייכים לתחום המשפט האזרחי בישראל, הם הגדרה כוללת לחוקים ותקנות...

דיני נזיקין המשתייכים לתחום המשפט האזרחי בישראל, הם הגדרה כוללת לחוקים ותקנות אשר נועדו לצרכי הסדרת ענייני נזיקין המצריכים הגשת תביעות נזיקין בגין נזקי גוף או רכוש. תחום זה נחשב לתחום משפטי מורכב ומסועף, ולכן, קיימת חשיבות רבה בהיוועצות מוקדמת עם עו"ד נזיקין תל אביב העוסק ומתמחה בנושא, בכל אותם מקרים בהם אתם מעוניינים להגיש תביעת נזיקין ו/או להתגונן בפני כתב תביעת נזיקין המופנה כלפיכם. בשלב זה חשוב לציין בתחום דיני הנזיקין כולל בתוכו גם התייחסות פרטנית לחוקים נוספים בתחום המשפט האזרחי, וביניהם חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, חוק איסור לשון הרע, החוק למניעת הטרדות מיניות במקום העבודה, החוק לעלוות מסחריות וחוקים נוספים.

סוגי תביעות נזיקין

ישנם מספר סוגי תביעות נזיקין נפוצות במסגרתן תדרשו לשירותיו של עו"ד נזיקין תל אביב, כאשר בין סוגי התביעות הנפוצות ביותר תוכלו למצוא:

  • תביעות נזיקין בגין נזק לגוף ו/או לרכוש שנגרם לכם כתוצאה ממוערבות בתאונת דרכים, לרבות, תאונה עצמית, ואין זה משנה אם הנזק בעקבות התאונה נגרם לכם כהולכי רגל, נהגים או נוסעים.
  • תביעות נזיקין בגין נזקי גוף בעקבות תאונת עבודה בה הייתם מעורבים
  • תביעת נזיקין בגין נזקי גוף שנגרמו לכם כתוצאה מרשלנות רפואית
  • תביעת נזיקין בגין נזק ממוני שנגרם לכם עקב לשון הרע /ואו הוצאת דיבה
  • תביעת נזיקין בגין נזק ממוני שנגרם לכם כתוצאה ממטרד סביבתי כזה או אחר

וסוגי תביעות נזיקין נוספות המצריכות אתכם להסתייע בשירותיו על משרד עריכת דין העוסק ומתמחה בתחום דיני נזיקין בכלל והגשת תביעות נזיקין בפרט.

סעיף פיצוי ללא הוכחת נזק

בתביעות נזיקין שעניינן לשון הרע ו/או הוצאת דיבה, קיים עקרון משפטי  מסוג "פיצוי ללא הוכחת נזק", שלפיו, התובע אינו נדרש להוכחת נזק על מנת להיות זכאי לקבלת פיצוי כספי בסכום כזה או אחר כפי שקבוע בחוק איסור לשון הרע. יחד עם זאת, גם במקרים בהם עקרון "פיצוי ללא הוכחת נזק" עומד לרשות התובע, קיימת חשיבות רבה לקבלת שירות משפטי באמצעות עו"ד נזיקין תל אביב וזאת על מנת למקסם את כספי הפיצוי להם אתם זכאים על פי חוק ועל מנת להגן על שמכם הטוב במסגרת הגשת כתב התביעה.

חוות דעת משפטיות הכרחיות לניהול תביעות בתחום דיני נזיקין

בכל סוגי תביעות הנזיקין בהן קיים הכרח להוכחת נזק לצורך הגשת כתב התביעה וקביעת סכומי הפיצוי, תדרשו לקבלת חוות דעת משפטית מטעם מומחה בתחומו הקשור לסוג הנזק עימו אתם מתמודדים. לדוגמא, במקרים של תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית תדרשו לחוות דעת רפואית מטעם מומחה רפואי ובמקרים בהם אתם מגישים תביעת נזיקין בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת עבודה, תדרשו לחוות דעת של מומחה לבטיחות על מנת להוכיח את הקשר בין הנזק שנגרם לכם לבין נסיבות התאונה.

מרכיבי הפיצוי בתביעות נזיקין

מרכיבי הפיצוי בכל תביעת נזיקין נקבעים בהתאם לסוג הנזק בגינו אתם מגישים את כתב התביעה: נזק ממוני (נזקי רכוש) ו/או נזקי גוף. במקרים של נזקי גוף, מרכיבי הפיצוי הנכללים בכתב התביעה כוללים: פיצוי בגין קבלת טיפול רפואי, פיצוי כספי בגין אובדן כושר עבודה, פיצוי כספי תחת סעיף סיעוד ועזרת הזולת, פיצוי כפסי תחת סעיף סיעוד וקבלת עזרה מהזולת. במקרים של הגשת תביעת לנזק ממוני (רכוש) מרכיבי הפיצוי מתייחסים להיקף הנזק הכספי שנגרם לרכוש.

כתב הגנה בפני תביעות נזיקין

סיבה מרכזית לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עו"ד נזיקין תל אביב קשורה לצד הנתבע, כאשר השירות המשפטי המוצע לכם במקרים אלו נועד לבחון את כתב התביעה עימו אתם מתמודדים ואת דרכי הפעולה המשפטיות הנחוצות לכם לצורך ביטול כתב התביעה או לצרכי מזעור נזקים בעקבות כתב התביעה המופנה כנגדכם. במקרים אלו, מומלץ לפנות לקבלת השירות מייד עם קבלת כתב התביעה לידיכם ו/או טרם הגשת כתב התביעה.

גם במקרים בהם אתם נדרשים לשירותי עו"ד נזקי גוף לצרכי התגוננות בפני כתב תביעה וגם במקרים בהם אתם נדרשים לקבלת השירות לצורך הגשת כתב תביעה, קיימת חשיבות לבחירת זהות המשרד על סמך הניסיון המשפטי מקצועי העומד לרשותו ועל סמך היקף תביעות הנזיקין בהן הוא טיפל.

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן