כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

סוגי תאונות דרכים עם אופנוע

רוכבי דו גלגלי, קטנועים ואופנועים כאחד, מעורבים יותר בתאונות דרכים, כאשר את תאונות דרכים אופנוע נהוג לסווג לשני סוגי תאונות...

פירוט סוגי תאונות דרכים עם אופנוע

רוכבי דו גלגלי, קטנועים ואופנועים כאחד, מעורבים יותר בתאונות דרכים, כאשר את תאונות דרכים אופנוע נהוג לסווג לשני סוגי תאונות, הראשון כולל את כל תאונות הדרכים העצמיות, והשני כולל את כל סוגי התאונות בהן מתרחשת פגיעת אופנוע באדם אחר. בשני המקרים, תאונות דרכים בהן מעורבים רוכבי דו גלגלי עשויות להוביל לפגיעות גוף קלות, בינוניות, קשות או קטלניות, ובשני המקרים, החוק המונהג בישראל: חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מאפשר לכל אדם המעורב בתאונת דרכים עם אופנוע לממש את זכאותו לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לו. בעמוד שלפניכם נעסוק בסוגי תאונות דרכים עם אופנוע והדרכים למימוש זכאותכם לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף על פי החוק.

תאונות דרכים עצמיות

תאונות דרכים עצמיות הן תאונות דרכים אופנוע בהן לא מעורב כלי רכב נוסף והן נחשבות לסוג השכיח ביותר של תאונות דרכים אופנוע או קטנוע. תאונות אלו מתרחשות לרוכבים דו גלגלי בסיכון גבוה בשלב כזה או אחר והן עשויות להוביל לנזקי גוף קלים כחמורים. במקרים של תאונות דרכים עצמיות, הגשת תביעה לצרכי קבלת פיצויים בגין נזקי גוף על פי החוק, מחייבת אתכם בהצגה של ראיות להתרחשות של התאונה, לכן, קיימת חשיבות רבה לתיעוד זירת התאונה בזמן אמת, תיעוד של האופנוע ופגיעות הגוף. במידה וישנם עדים לתאונה, מומלץ לתעד את פרטיהם. כמו כן, בכל מעורבות בתאונת דרכים עצמית, קיימת חשיבות רבה לקבלת טיפולי רפואי גם במקרים בהם לא הבחנתם בנזק גופני משמעותי. במידת הצורך, מומלץ להצטייד גם בדו"ח שמאי לצורך קביעת נזק לאופנוע/קטנוע ולאסוף קבלות תשלום לגבי תיקון האופנוע.

תאונות דרכים בהן מעורב אדם אחר

בכל תאונת דרכים אופנוע בהן מעורב אדם אחר בנוסף לרוכב/ת עצמו, גם הרוכב וגם האדם האחר זכאים להגשת תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו להם. במקרים אלו, בדומה למקרים של תאונות דרכים עצמיות, הזכות לקבלת פיצויים אינה תלויה בגורם האשם להתרחשות התאונה, כאשר בשני המקרים היקף סכום התביעה נקבע בהתאם להיקף הנזק הגופני והשלכותיו של הצד הנפגע בהווה ובעתיד. לפיכך, גם בתאונות דרכים בהן מעורב אדם אחר, קיימת חשיבות לגיבוש ראיות המעידות על התרחשות התאונה והנזק שנגרם לכל אדם שניזוק בנזקי גוף.

מימוש זכויות במקרים של תאונות אופנוע – כיצד?

תביעות לצורך קבלת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים הן תביעות נזיקין המופנות לחברות הביטוח של כלי הרכב הפוגע ו/או המעורב בתאונה גם במקרים של תאונות דרכים עצמיות וגם במקרים של תאונות דרכים בהן מעורב אדם נוסף. מנגד, חברות הביטוח עשויות להערים קשיים על תהליך התביעה ואף למנוע את הזכאות לקבלת פיצוי כספי על פי החוק. כפועל יוצא מכך, מימוש זכויות במקרים של תאונות דרכים אופנוע חשוב שיוקדמו וינוהלו באמצעות עורך דין תאונות דרכים העוסק ומתמחה בדיני נזיקין ודיני תעבורה. שירותיו המשפטיים של עורך דין במקרים אלו, חולשים על כל שלבי הגשת התביעה וההתנהלות מול הגורמים הרלוונטיים.

שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים – מה חשוב לדעת?

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, שכר טרחת עורך דין משולם רק במקרים בהם התובע/ת קיבל בפועל את תשלום הפיצויים מצד הגוף הנתבע (חברות הביטוח), ולכן, אין כל מניעה לקבלת שירות משפטי מעורך דין לצורך ניהול תהליכי התביעה. גובה שכר טרחת הדין מוסכם בין הצדדים מראש והתשלום יתבצע בפועל רק לאחר שכספי התביעה הוערבו לחשבון הבנק שלכם.

יחד עם זאת, בחירת עורך דין תאונות דין במקרים אלו, חשוב שתעשה בהתאם לתחום ההתמחות שלו כעורך דין נזיקין המתמחה בניהול תביעות בגין נזקי גוף עקב תאונות דרכים, וזאת לצד פרמטרים מקצועיים נוספים כגון: הניסין המעשי של משרד עורכי הדין, היקף השירותים המוצעים לכם במסגרת השירות המשפטי, היחס האישי המוענק לכם, וכמובן, הזמינות של עורך הדין הממונה לטפל בעניינים על הצד המהיר, היעיל והטוב ביותר. אם גם אתם מוצאים את עצמכם עם נזקי גוף עקב תאונת אופנוע כזו או אחרת בה הייתם מעורבים, מומלץ גם לכם לפנות לקבלת שירותי ייעוץ מטעם משרד עורכי דין תאונות דרכים באופן מיידי בהתאם למצבכם הרפואי.

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן