כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

עורך דין תאונות דרכים המדריך המלא 2023

תאונת דרכים היא אירוע טראומטי ביותר. מדובר באירוע העשוי, מטבע הדברים, להשאיר פגיעות מסוגים שונים, פיזיות ונפשיות. בנוסף, תאונה, על פי רוב, כוללת גם נזק לרכוש. לנוכח כל אלה, ברור לכל שמדובר באירוע מורכב הדורש טיפול מקצועי בכל האלמנטים הביורוקרטיים הכרוכים בו. לפיכך, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים, מנוסה ומיומן שילווה אתכם במסע המשפטי המעשי והרגשי שאתם עומדים לצאת אליו. המטרה בסופו של דבר הנה, קבלת פיצויים הוגנים ומקסימליים לכל נזק שנגרם לכם כתוצאה מאירוע התאונה.

איתור עורך דין תאונות דרכים

ישנן מספר דרכים לאיתור עורך דין תאונות דרכים מקצועי, במידה שאינכם מכירים אחד כזה. הדרך הטובה ביותר היא לקבל המלצות מאנשים קרובים עליהם אתם סומכים, כאלה שנעזרו בעורך דין תאונות דרכים בעבר וזכו לקבל שירות מקצועי ויעיל. דרך נוספת הנה, כניסה לאתרי אינטרנט של עורכי דין העוסקים בתחום, קריאה אודות הניסיון המקצועי שלהם וחיפוש המלצות כתובות על עבודתם. לאחר שתמצאו שניים שלושה עורכי דין שנראים לכם רציניים, תאמו שיחה או פגישת הכרות עם שניים מהם. לאחר מכן, סביר להניח, שתוכלו לקבל החלטה מושכלת וליהנות משירות של עורך דין תאונות דרכים, מומחה, בקיא, מנוסה ובעל תודעת שירות גבוהה. אלה מכם המתגוררים בתל אביב ומחפשים עורך דין, לכם תהיה עבודה מעט יותר קשה מכיוון שההיצע של עורכי דין בתל אביב הוא פשוט עצום.. מומלץ להיכנס לאתר של עוה”ד שירית אורון ויסבורד, המתמחה בתאונות דרכים ומתחזקת מוניטין מצויין ורב שנים בתחום.

הליך משפטי מורכב

ההליך המשפטי במקרה של תאונת דרכים עשוי להיות הליך מורכב ומבלבל. אולם, ישנן מספר פעולות שחשוב לבצע מיד לאחר מעורבותכם בתאונת דרכים: הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא, לפנות לקבלת בדיקות וטיפול רפואי, במטרה לוודא ששום נזק פיזי, בריאותי, לא נגרם לכם. לאחר השחרור מבית החולים או מרופא קופת החולים, עליכם לגשת למשטרת ישראל ולדווח על התאונה. הפעולה הבאה היא, פניה ודיווח לחברת הביטוח שלכם. דאגו לאסוף כמה שיותר נתונים אודות התאונה כגון: השמות והפרטים של כל הצדדים שהיו מעורבים בתאונה, גביית הצהרות מעדים שנכחו במקום בזמן התאונה, איסוף תמונות מכל מי שצילם את מקום התאונה והנזקים שנגרמו לכלי הרכב. ליקוט כל הנתונים הללו עשוי בהחלט לסייע לכם בהצגת והכנת תיק התביעה, בדרך לקבלת פיצוי ראוי והוגן. סביר להניח שיום יומיים לאחר שדיווחתם על התאונה, ייצרו אתכם קשר מחברת הביטוח של הצד השני, המעורב בתאונה, במטרה לנסות ולהציע לכם פשרה כדי לא להגיע לתביעה משפטית. בנקודה הזאת בדיוק, עליכם לסגור את הפינה ולשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים, שמכאן והלאה, ייקח על עצמו את הטיפול בכל הקשור לתאונה הדרכים לרבות, בדיקת ההצעה שתקבלו מחברת הביטוח. במידה ועורך הדין ימליץ לכם לדחות את ההצעה ולהגיש תביעה, הוא ילווה אתכם לאורך כל ההליך המשפטי.

עורך דין לתאונות דרכים - רכב בפטיש

תביעה אודות תאונת דרכים לעומת תביעת נזיקין רגילה

בניגוד לתביעת נזיקין "רגילה", בה נדרש התובע להוכיח את אחריות הגורם המעורב על מנת לזכות בתביעה ולקבל הפיצוי – כאשר מדובר בתאונת דרכים – אין משמעות לשאלת האשמה בתיק, כל מי שנפגע זכאי בפיצוי (מהרכב בו נהג, הוסע או מהרכב שפגע בו בהיותו הולך רגל). החוק בישראל קובע זאת בצורה חד משמעית.

 

עורך דין תאונות דרכים מהרגע הראשון – יתרונות

ישנם אנשים שברגע שחוו תאונת דרכים ובמידה ומצבם הבריאותי מאפשר להם, הטלפון הראשון שהם מבצעים הוא, לעורך דין תאונות דרכים. לעובדה שעורך דין תאונות דרכים ללוות ילווה אתכם כבר "מהרגע הראשון", יש מספר יתרונות לא מבוטלים:

תיעוד הזירה – אחד הדברים החשובים לביצוע, מיד לאחר תאונת הדרכים הוא , תיעוד של זירת התאונה.
צילום פגיעות גוף ורכוש –צילומים אלה יתנו, מאוחר יותר, תמונה מסוימת לאשר אירע במקום, לעצם קרות התאונה, לרמת הנזקים הפיזיים ונזקי הרכוש. המשמעות, הליך פשוט ויעיל יותר, בדרך לקבלת הפיצויים הראויים. חשוב לציין, צילומים מסוג זה, בזירת התאונה, מיד לאחר שהתרחשה, חשובים בעיקר בתאונות קלות, כאשר מדובר במכות "יבשות" על העור הנרפאות מהר, ללא השארת צלקות. אלה יהוו הוכחת נזק ברורה מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע.
ביקור בבית החולים – אנשים רבים, בשל העובדה שתאונת הדרכים לא גרמה לנזקים פיזיים קשים, נוטים לנסוע לביתם, או ממשיכים למקום עבודתם וזו טעות. עורך דין תאונות דרכים ימליץ לגשת בכל מקרה, לבית החולים, לביצוע בדיקות וקבלת טיפול. הסיבות לכך מגוונות – ראשית, כל נפגע בתאונת דרכים עשוי לסבול מכאבים רק לאחר מספר שעות או ימים מרגע שקרתה התאונה כלומר, קיימות פגיעות גוף שבתחילה אינן מורגשות ובבית חולים, יאבחנו אותן באופן מידי והן תטופלנה כראוי. שנית, מכתב אבחון וטיפול מבית חולים, המסכם ביקור המתבצע מיד לאחר התאונה, יכול להוות את הבסיס לתביעה בגין תאונת הדרכים. מכתב הסיכום של בית החולים יפרט את השתלשלות האירועים ויתאר את הפגיעות שנגרמו ובכך יעזור מאוד להוכיח את הנזקים שנגרמו לנפגע כתוצאה מתאונת הדרכים.
חשוב לדעת, מאז שנת 2019, ניתן לדווח על תאונות מסוימות באופן מקוון, עורך הדין שלכם יעדכן אתכם באם הדבר אפשרי במקרה שלכם. אישור המשטרה צריך לעבור לבית החולים על מנת שזה, יעביר חיוב מפורט של הוצאות הטיפול בכם לחברת הביטוח.
ניהול תיק המסמכיםעורך דין תאונות דרכים יאגד את כל המסמכים הקשורים לתאונת הדרכים בתיק מסודר, אותו יש לשמור היטב לטובת ביצוע חיוב חברת הביטוח, או במידה ולא תגיעו לפשרה, להגשת תביעה כנגדו בבית המשפט.

לסיכום:

תאונת דרכים היא אירוע טראומטי שעלול לגרום לנזקים פיזיים, נפשיים ונזק לרכוש.

במקרה של תאונת דרכים, חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי, לדווח למשטרה ולחברת הביטוח ולאסוף מסמכים רלוונטיים.

בנוסף, מומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים, שיסייע לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

 

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן