כתובתנו

דרך קיבוץ גלויות 34 תל אביב

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 08:00-19:00

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

כל אחד ואחת מאתנו עשוי למצוא את עצמו מעורב בתאונת דרכים, גם כהולך רגל, גם כנהג וגם כנוסע, ולכן, קיימת חשיבות רבה..

כל אחד ואחת מאתנו עשוי למצוא את עצמו מעורב בתאונת דרכים, גם כהולך רגל, גם כנהג וגם כנוסע, ולכן, קיימת חשיבות רבה להיכרות מקדימה עם חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים המונהג בישראל מאז שנת 1975. בעמוד שלפניכם ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות אודות עיקרי החוק.

פלת"ד – חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הידוע גם בשם הקיצור: פלת"ד, הוא חוק במסגרת הוסדר עניין הפיצוי הכספי לנפגעי תאונות דרכים, כאשר החוק קובע כי כל אדם המוצא את עצמו נפגע מתאונת דרכים, יהא זכאי לקבלת פיצוי כספי בהתאם לכל אחד ממרכיבי הפיצוי הבאים:

  • פיצוי בגין טיפול רפואי
  • פיצוי בגין אובדן כושר עבודה
  • פיצוי תחת ביחף סיעוד ועזרת הזולת
  • פיצוי תחת סעיף כאב וסבל

חשוב לציין שסכומי הפיצוי נקבעים בהתאם לחומרת הפגיעה והיבטי הטיפול הנלווים אליה, כאשר הבקשה לפיצוי נעשית באמצעות הגשת כתב תביעה כנגד הגורמים הרלוונטיים, ולכן, קיימת חשיבות רבה לכך שהנפגע/ת יסתייע בשירותיו של משרד עורכי דין תאונות דרכים העוסק ומתמחה במתן שירותים משפטיים לנפגעי תאונות דרכים לצרכי הגנה על מלוא זכויותיהם על פי חוק.

דבר מרכזי נוסף שחשוב שתדעו על חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים טמון בעבודה שהחוק מכיר בפיצוי כספי לכלל משתמשי הדרך המוצאים את עצמם מעורבים בתאונת דרכים מכל סוג שהוא ואין זה משנה אם מדובר בהולכי רכב, נהגי רכבים או נוסעים בכלי הרכב, כאשר גם תאונה עצמית מזכה בפיצוי כספי על פי החוק.

פעולות חשובות שיש לבצע לאחר מעורבות בתאונת דרכים

במידה וגם אתם מוצאים את עצמכם מעורבים בתאונת דרכים כזו או אחרת, קיימת חשיבות רבה לביצוע מספר פעולות היכולות לסייע לכם בכל הקשור להגשת כתב תביעה לצורך קבלת פיצויים בגין נזקי גוף. פעולות אלו כוללות בין היתר את תיעוד זירת התאונה בכל אמצעי העומד לרשותכם, קבלת טיפול רפואי באופן מיידי לאחר התאונה, קבלת אישור משטרתי בדבר התאונה בה הייתם מעורבים, הנפקת אישורי היעדרות ממקום העבודה ותיעוד צילומי של כל הוצאה נלווית הקשורה באופן כזה או אחר לטיפול הרפואי לו אתם נדרשים בגין הפציעה. פעולות אלו יוכלו לסייע רבות לקידום הליכי התביעה אותה אתם מתכננים להגיש כנגד הגופים הרלוונטיים. חשוב לציין שבמקרים בהם תאונת הדרכים התרחשה במהלך עבודתכם, תדרשו גם לאישור מעסיק בדבר התאונה.

מתי מומלץ לפנות למשרד עורכי דין בנושא?

היוועצות עם משרד עורכי דין תאונות דרכים מומלץ שתעשה סמוך ככל הניתן למועד התאונה בה הייתם מעורבים וזאת על מנת לקדם באופן היעיל והמהיר ביותר את נושא הגשת כתב התביעה. חשוב לציין שחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מסדיר בתוכו גם אנו נושא שכר טרחת עורך דין, כאשר התשלום משולם בפועל רק במקרים בהם הנכם זכאים לקבלת דמי הפיצוי, וזאת בהתאם לאחוז מסוכם מראש מדמי הפיצוי המקבלים בפועל. היוועצות מוקדמת ככל הניתן עם משרד עורכי דין תאונות דרכים, תאפשר לכם להשיג את כל המסמכים הנחוצים לצורך הגשת כתב התביעה ותסייע לכם לבחון את סכומי הפיצוי הנדרשים בהתאם לחומרת הפציעה ומצבכם הגופני לפני ואחרי התאונה.  

בחירת משרד עורך דין לנפגעי תאונות דרכים – מה חשוב לדעת?

עורכי דין העוסקים ומתמחים בתחום מתן שירותים משפטיים לנפגעי תאונות דרכים, הם בעלי ידע משפטי והיכרות מעמיקה עם תחום דיני הנזיקין בכלל ועם חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בפרט. במקרים מסוימים, מדובר בעורכי דין לענייני דיני נזיקין ובמקרים מסוימים מדובר בעורכי דין לדיני תעבורה.  כך או אחרת, בחירת משרד עורכי דין תאונות דרכים, חשוב ומומלץ שתעשה בהתאם לכל אחד מהקריטריונים המקצועיים הבאים:

  • וותק מקצועי וניסיון מעשי
  • היקף כתבי התביעה המוגשים על ידי המשרד בנושא
  • תקדימים משפטיים הנזקפים למשרד
  • יחס ושירותי אישי תוך זמינות לטיפול בעניינכם על הצד המהיר והיעיל ביותר

כמו כן, חשוב לבדוק את היקף השירותים המוצעים לכם על ידי המשרד, כאשר משרד עורכי דין תאונות דרכים מוביל בתחומו, מאפשר לכם בין היתר להסתייע בשירותי הפניה לרופא מומחה לצורך קבלת חוות דעת משפטית בכל הנוגע למצבכם הגופני לאחר התאונה. דברו איתנו למידע נוסף בנושא שירותי עו"ד לנפגעי תאונות דרכים.

כתובתינו

דרך קיבוץ גלויות 34 ת"א

icon-time

שעות וימי פעילות

ימים א'-ה' 09:00-18:00

דילוג לתוכן